fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Tegime seekord asja veel põnevamaks. Kaalusime võrdse koguse seemneid ja panime need idanema ja kasvama.

Selleks et vaadelda kodus idandamisele ja võrsete kasvatamisele minevat kulu ja võrrelda seda poe hindadega, käisime suuremates ketipoodides jalutuskäigul.

Brokoli idandeid (idusid) me poest ei leidnud. Meie kaupluselettidelt leiab aga brokoli võrsed. Need on õrnad taimekesed, mille säilimine peale kasvupinnalt mahalõikamist sõltub niiksusest ja säilitamistemperatuurist.

ARVUTUSKÄIK:

  • Võtsime Plantose e-poest 100g paki brokoli seemneid (5.30€), panime need idanema ja kasvama. Tulemus on järgmine: 100g brokolis seemnetest saab ~1025g valmis idandeid ja ~1400g võrseid.
  • Suuremates ketikauplustes olid võrsete hinnad brokoli võrsete karpide eest 2.99€. Need on pakendatud 40g karpidesse. Kindlasti on poode, kus hind ja kogus varieeruvad.
  • Kiire arvutuskäigu tulemusel saime vastuseks, et poest ostes tuleb sama koguse võrsete eest välja käia 104.65€.
  • Tulemus võrsete kasvatamisel: 5.30€ vs 104.65€. Päris muljetavaldav summa, eks?

Võrsete kasvatamisel ei ole me arvestanud juurde mulla hinda. Paljudel teist on see kodus juba olemas. Lisaks väike veekulu kastmisele ja idandamise puhul loputamisele. Kui need kulud seemnete hinnale juurde liita, jääb vahe ikkagi väga suureks.

Oma tänase näite tegime me 100g paki näol. Lisaks on meie e-poe saadavad ka 200g ja 500g brokoli seemnete pakid, mille kilohinnad on kahanevad vastavalt suurusele.

Kui Sa pole veel idandamisega või võrsekasvatamisega alustanud, aga soovid proovida, siis loe meie blogipostitusi idandamisest ja võrete kasvatamisest.