fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Tallinna Ülikooli ELU ehk Erialasid Lõimiva Uuendus õppeaine, mille käigus lahendavad erinevate erialade üliõpilased tiimitööna elulisi probleeme.

Ühisest huvist ja suuremast eesmärgist midagi positiivset korda saata sai alguse projekt „Võrsuv võrse“. Projekti raames töötasid tudengid välja juhendi ja koondasid kokku materjalid, mis oleks abistavaks tööriistaks lasteaiaõpetajatele lastega aastaringselt võrsete kasvatamisel.

Materjalid sisaldavad info võrsete kasulikkusest, nende kasutamisviisidest ning võimalustest kasutada kasvatamiseks taaskasutusmaterjale. Kuna projekti meeskonda kuuluvad ka lasteaias igapäevaselt töötavad õpetajad, siis tõid tudengid välja ka võimalused, millistesse ainevaldkondadesse on võimalik seda tegevust lõimida.

Pilootprojektis osales viis lastaeada erinevatest Pärnu- ja Harjumaalt. Pärnumaa Arenduskeskus ja Pärnumaa Omavlitsuse Liit toetasid tervisedenduse raames projekti tutvustava video valmimist. Tublid väiksed võrsekülvajad on Jänesselja lasteaia lapsed.

Plantos toetas pilootprojekti mulla ja seemnetega. Projekti järgselt oleme kokku pannud kolm erinevat võrsete kasvatamise komplekti lasteaedadele. Need leiad meie e-poest. Kui Sul on küsimusi või erisoove, siis kirjuta palun reelika@plantos.ee.

Kui palju seemneid läheb vaja üheks külvikorraks? Panime kokku ühe tabeli, mis on abiks.

Projekti andsid oma panuse järgmised üliõpilased: 
Marija Andrekson – Tervisejuht
Taire Ojala – Tervisejuht 
Paula Marit Leiumaa – Käsitöötehnoloogiad ja disain 
Margit Tamsalu – Integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö
Triinu Kruus – Integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö
Triin Vespere – Andragoogika

Juhendaja:
Kristi Kuusmik-Orav – Tervisejuht