fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Kui väikesed seemned hakkavad idanema ja neil tekivad esimesed juurealged, siis on ilusti näha ka nende juurte väikesed karvakesed. Esimestel kordadel, kui idandada või võrseid kasvatada, võib tekkida tunne, et tegemist on hallitusega.

IDANDAMISEL

Idandid ei lähe kergesti hallitama. Kui väike taim hakkab arenema, siis tema varre alumisele osale kasvavad väikesed karvakesed. Idandamisel kasutame me idandamisnõud ja erinevatel taimedel tekivad juurekarvad erineval ajal. Kui idandatavad seemned on hea kvaliteediga, siis idandamisnõus on hallitust suhteliselt võimatu saavutada. Pigem võib tekkida vähesel loputamisel nö ‘mädanemine´, kus idandid lähevad pehmeks kollakaks plödiks ja siis ei kõlba need enam süüa.

Redise idandi juruekarvad

Kui Sa näed sellist pilti oma redise idanditel, ära viska neid ära, arvates, et see on hallitus. See on täiesti söödav juure osa.

Kooritud päevalille idandid ja tema juurekarvad
Redise võrsed idandamispurgis

VÕRSETE KASVATAMISEL

Kuna võrsete kasvatamisel me neid mulda ei istuta, vaid paneme seemned mullakihi peale idanema, siis on juba paari päeva pärast uhiuue juure ümber mitmeid karvakesi. Nende arv ja suurus oleneb sellest, mis taimekesega on tegu. Karvad on taimele olulised selleks, et see saaks nendega mullast vett ja toitaineid kätte. Pisikesed võrsed on piisavalt targad selleks, et suruda juur koos karvakestega mulda ja sirutada oma pea üles valguse poole.

On olemas lihtne nipp, kuidas saate vaadata, kas see hirmutavalt udune valge kraam on hallitus või juurekarvad. Kui piserdada juurekarvakestele veidi vett, siis valge udune välimus kaob. Kui tegemist on hallitusega, siis nii kergelt see minema ei kipu!

Päevalille juurekarvakesed
Brokoli on küll väike taim, aga juurekarvad on pikad ja puhmas

HALLITUS

Kui taimi palju kasta ja nad on liiga märjad, siis võib mullakihile ja taimejuure ümber tekkida ka hallitus. Lasime mõned päevalilled hallitama, et saaksime pilti teha ka tegelikust hallitusest. Kui me võrseid üle ei kasta ja õhk ruumis parasjagu liigub, siis pole ka hallitust karta! Hallituse tunneb ära tavaliselt selle järgi, et ta ei ole ühe taime küljes, vaid on klompidena haaranud enada alla mitu seemet või taime.

Päevalille seemned hallitavad
Hallitus hernestel

Kui Sa idandad või kasvatad võrseid ja ei ole kindel, kas Sinu taimekestel on juurekarvad või nad hallitavad, saada meile pilt. Aitame Sul tuvastada, millega on tegemist, et mitte niisama head söögipoolist minema visata!