Kui väikesed seemned hakkavad idanema ja neil tekivad esimesed juurealged, siis on ilusti näha ka nende juurte väikesed karvakesed. Esimestel kordadel, kui me idusid ja võrseid kasvatasime, siis tekkis tunne, et väikesed taimekesed on hallitama läinud.

Tegelikult idandid ja võrsed nii kergesti hallitama ei lähe. Kui väike taim hakkab arenema, siis tema juurele kasvavad väikesed karvakesed. Kuna võrsete kasvatamisel me neid mulda ei istuta, vaid paneme seemned mullakihi peale idanema, siis on juba paari päeva pärast uhiuue juure ümber mitmeid karvakesi. Nende arv ja suurus oleneb sellest, mis taimekesega on tegu. Karvad on taimele olulised selleks, et see saaks nendega mullast kätte vett ja toitaineid. Pisikesed võrsed on piisavalt targad selleks, et suruda juur koos karvakestega mulda ja sirutada oma pea üles valguse poole.

Kui taimi palju kasta ja nad on liiga märjad, siis võib mullakihile ja taimejuure ümber tekkida ka hallitus. Seda oleme me ilmselt kõik näinud ja tunneme hallituse ka kenasti ära. Kui me võrseid üle ei kasta ja õhk ruumis parasjagu liigub, siis pole ka hallitust karta!

Neli päeva vanad peeditaimed