fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Eelmises postituses kirjutasime sellest, et need seemned, mida müüakse idandamiseks ja võrsete (tõusmete) kasvatamiseks, on ühed ja samad seemned. Jah, need seemned ei erine üksteiset. AGA… kõik seemned, millest saab kasvatada võrseid, ei sobi idandamiseks. Kui poest ostes leiad paki, millel on kirjas ´idandamiseks’, siis võid kindel olla, et saad neist idandeid. Kui neid müüakse aga võrsete kasvatamiseks, siis ei pruugi need korralikult idaneda.

Miks nii? Kui sa oled varem idandanud erinevaid seemneid, siis sa kindlasti tead, et osa seemneid lähevad veega kokkupuutel limaseks. Vahel paneme need enne idandamist likku või siis otse idandamisnõusse. Esimesel või teisel päeval tekib nende ümber limane/geeljas kiht. Kui seemned on üksteisele väga lähedal, siis tekib sellest tihe, geeljas mass. Näiteks on sellisteks aedkressi, rukola, basiiliku, lina ja chia seemned. Tänu sellele massi tihedusele pole seemnetel võimalik korralikult idaneda.

Hoopis teismoodi kasvavad nad aga mullal (või mõnel teisel kasvamispinnasel). Seetõttu saab neist imehästi kasvatada mikrovõrseid ehk pisirohesid. Sellised seemned peaks külvama mullapinnale üksteisest veidi eemale. Nad ei tohiks olla liiga lähedal nagu rokkontserdil olev rahvamass, vaid pigem natuke hajutatult, nagu võõrad inimesed konverentsil 😀 Siis saavad nad rahulikult enda seemneümbrisest ja selle ümber moodustunud geeljast massist välja hakata kasvama.

Kui sul tekib küsimusi seemete kohta, saada meile kiri ja leiame vastuse 😀