Aeg-ajalt küsitakse meilt, kas Plantose e-poes müüdavad seemned on mõeldud ainult võrsete kasvatamiseks. Tegelikult ei ole see oluline, kas idandada, kasvatada võrseid või panna need pottidesse või peenrale ja kasvatada köögivilju. Need seemned, mida müüakse idandite ja võrsete kasvatamiseks, sobivad ka täiskasvanud köögiviljade kasvatamiseks. Aga peenrasse külvamiseks mõeldud seemned ei sobi alati idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks.

Osadest seemnesortidest on lihtsalt kergem võrseid kasvatada. Idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks on soovitav kasutada kõrge kvaliteediga seemneid, neid seemneid toodetakse kõige sagedamini orgaaniliselt, et vältida kokkupuudet pestitsiitidega. Samuti läbivad need seemned laborites kontrolli, et neil ei oleks haigustekitajaid nagu näiteks kolibakter või salmonelloos. Erinevalt idandamis- ja võrseseemnetest võivad täissuuruses köögiviljade kasvatamiseks mõeldud seemned olla töödeldud spetsiaalsete ainetega, et need näiteks mullas hallitama ei läheks. Samuti masinkülvamiseks mõeldud seemned on töödeldud nii, et need oleksid läbimõõdult suuremad. Seetõttu võiks idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks valida selliseid seemneid, mis on selleks mõeldud. Ja kui neid samu kodupeenrasse külvata, saab saagi samuti. 

Selle järgi olemegi teinud oma e-poes müüdavate seemnete valiku. Oleme neid korduvalt võrseteks kasvatanud ja teame, mis maitsega need on. Kui soovid aga neist seemnetest kasvatada suvel köögivilju, siis saad seda teha! Pakendites on ka paras ports seemneid, millest jätkub nii koduaia peenrasse kui pottidesse.

Tegelikult on see vahva väljakutse! Paneme ka ise osa seemnetest kevadel mulda ja vaatame, millist köögiviljasaaki need suvel annavad. Teeme pilte ka ja hoiame teid kursis, kuidas need kasvavad.

Meie seemnete valikuga saad tutvuda e-poes.