Selle aasta kevadel tabas meid ülemaailmne koroonapuhang, mille ajal olid paljud meist sunnitud veetma rohkem aega kodus, kui tavaolukorras. Koolitööd ja ka pärsitööd pidid valmis saama koduses keskkonnas. Sügise kulgedes tundub järjest rohkem, et vähemal või suuremal määral ‘hiilib’ see olukord tagasi.

Kuidas teie söömisharjumused kevadisel kodusolemise perioodil kujunesid? Kas te varustite samuti endale toitaineid, juhuks kui poed kinni pannakse? Algus oli muidugi ehmatav ja nii mõnedki riisi- ja tatrapakid said kappi varutud. Ja kohe kindlasti sai kodus rohkem süüa tehtud, kui tavalisel argipäeval ning nii mõnigi retsept sai uue välimuse 😀

Meie tegelesime sel ajal aktiivselt võrsetega. Neid sai kasvatatud igas kausis ja topsikus. Ära said proovitud mitmed uued seemned ja maitsed. Nagu Plantose sõber Birgit ütleb, siis kriisi ajal ei ole rikas mitte see, kellel on suuremad jahu- ja suhkrukotid kodus, vaid see, kes endale seemneid märkab osta! Tõsi ta on, et arvestades võrsete vitamiini- ja mineraalainete rohkust, on see parim valik nii meie enesetundele kui ka immuunsussüsteemile.

Siit meile kõigile hea meeldetuletus, et haiguspuhangute ajal tasub ennast turgutada. Väikeste supertublide võrsete kasvatamine on igal aastaajal võimalik. Pimedatel kuudel vajavad taimed veidi lisavalgust, kuna päevad on lühikesed. Samas kasvavad kiiremad võrsed 6-7 päevaga ja lisavad mõnusa annuse tervislikkust meie toidule.

Meie e-poest saad osta valiku maheseemneid, mis on just võrste kasvtamiseks mõelud. Samuti on võimalik soetada Pärnumaal toodetud biomulda, milles on võrsete kasvatuseks vajalikud toitained. Võid soetada alustamiseks ka terve komplekti.

Seemnete tutvustuse juures on olemas kasvatamise õpetus ja iga toimekese kasutlikud omadused. Kui Sul tekib küsimusi võrsete kasvatamise kohta, siis saada need meie emailile ja me vastame hea meelega!