Viirushaigused on nagu talv – tulevad alati ootamatult. 2020. aasta kevadel tabanud ülemaailmne pandeemia lisas viirushaiguste nimekirja uue tulija. Hea viis haigustega hakkama saada on oma immunnsuse tugevdamine ja võimalik haiguste ennetamine.
Ennetamisel on kaks väga olulist asja – teadlik toitumine ja pidev liikumine! Nii suudab meie organism haigustekitajatega paremini toime tulla.
TOITU MITMEKESISELT, MÕÕDUKALT JA TASAKAALUSTATULT
Toidu tervislikkus sõltub söödud kogustest ja sagedusest, mitte üksikute toitude iseloomust.
Söö mitmekesiselt, hõlmates erinevaid toidugruppe ja varieerides toite. Mitmekesine toitumine tagab vajalike toitainete saamise, hoiab organismi tervena ning ennetab ühekülgset toitumist, mis võib tekkida harjumuste ja rutiini tõttu.
Mõõdukalt võid süüa kõike, kuid õigetes kogustes ja sageduses. Tuleks vältida liigset tarbimist väga soolaste, magusate, rasvaste toitude ja alkoholi osas.
Söö tasakaalustatult – oluline ei ole mitte ainult toidust saadav energia, vaid ka erinevate toitainete õige suhte. Kõik toidugrupid sisaldavad olulisi põhitoitaineid, vitamiine ja mineraalaineid.
Siit leiad artikli tervist toetava toitumise kohta.
LIIGU IGA PÄEV
Liikumine võiks olla regulaarne tegevus soovitav on seda teha 5–7 päeval nädalas vähemalt 30 minutit päevas. Eelistada võiks liikumist värskes õhus. Regulaarne liikumine parandab füüsilist ja vaimset tervist, une kvaliteeti ning vähendab ärevust.
Igapäevaseid tegevusi nagu kõndimine või jalgrattaga sõit, võiks teha vähemalt 30 minutit päevas. Liikumine on oluline üldise tervise ja enesehinnangu parandamiseks.
Aeroobseid tegevusi nagu jooksmine, ujumine või tantsimine võiks teha vähemalt 2–3 päeval nädalas. Need tegevused tugevdavad südant ja parandavad kestvust.
Jõu-, venitus- ja tasakaalu arendavad harjutused võiksid olla kavas 2–3 päeval nädalas. Need harjutused on olulised lihaste tugevdamiseks, paindlikkuse parandamiseks ja tasakaalu treenimiseks.
Kui Sul on istuv töö, siis võiksid lisada oma igapäevaellu teadlikke liikumispause, nagu venitusharjutused või trepist kõndimine. Liikumispausid aitavad vältida sundasendist tulenevaid terviseriske.
LISA MIKROTAIMI JA SEEMNEID OMA TOIDULE
Kuna tegeleme Plantoses seemnetega, mis on mõeldud idandamiseks, võrsete kasvatamiseks ja toidule lisamiseks, siis loomulikult räägime ka nende headest omadustest. Kas teadsid, et idandid ja võrsed sisaldavad mitmeid kordi rohkem vitamiine ja mineraalaineid, kui täiskasvanud taimed? Seetõttu on nende lisamine oma toidule hea nii meie enesetundele, tervisele kui ka immuunsussüsteemile. Meile kõigile on hea meeldetuletus see, et enne haigeks jäämist tasub ennast hoida ja oma organismi teadlikult turgutada.
Meie e-poest leiad laia valiku maheseemneid, mis on just idandamiseks ja võrste kasvatmiseks mõeldud. Lisaks on meie poes ka valik seemneid, millest saab toitu valmistada. Võrsete kasvatamiseks saad soetada Pärnumaal toodetud biomulda, milles on võrsete kasvatuseks vajalikud toitained. Kui Sa pole varem idandanud või võrseid kasvatanud, saad alustamiseks soetada ka terve komplekti.
Seemnete tutvustuse juures on olemas kasvatamise õpetus ja iga taimekese kasulikud omadused. Kui Sul tekib küsimusi, siis saada need meie emailile ja me vastame hea meelega!