fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

2020. aasta kevadel tabas meid ülemaailmne koroonalaine, mille ajal olid paljud meist sunnitud veetma rohkem aega kodus, kui tavaolukorras. Koolitööd ja ka päristööd pidid valmis saama koduses keskkonnas. Sel sügisel, kolmanda laine ajal, tundub järjest rohkem, et vähemal või suuremal määral jääbki see olukord meid tulevikus saatma.

Kuidas meie söömisharjumused kodusolemise perioodil kujunevad? Eelmisel aastal oli kartus, et toidupoed pannakse kinni ja igaks juhuks tuleb endale toitaineid varuda. Algus oli muidugi ehmatav ja nii mõnedki riisi- ja tatrapakid said kappi varutud. Ja kohe kindlasti sai esimese koroonalaine ajal kodus rohkem süüa tehtud, kui tavalisel argipäeval ning nii mõnigi retsept sai uue välimuse 😀

Oleme poolteist aastat tegelenud Plantoses seemnete, idandite ja võrsetega. Neid on saanud kasvatada igas kausis ja topsikus. Ära said proovitud mitmed uued seemned ja maitsed. Nagu Plantose sõber Birgit ütleb, siis kriisi ajal ei ole rikas mitte see, kellel on suuremad jahu- ja suhkrukotid kodus, vaid see, kes endale seemneid märkab osta! Tõsi ta on, arvestades idandite ja võrsete vitamiini- ja mineraalainete rohkust, on see parim valik nii meie enesetundele, tervisele kui ka immuunsussüsteemile.

Siit meile kõigile hea meeldetuletus, et haiguspuhangute ajal tasub ennast turgutada. Väikeste supertublide idandite kasvatamisel vajame kasvatuspurki ja vett. Võrsete kasvatamine on täpselt samamoodi igal aastaajal võimalik. Pimedatel kuudel vajavad taimed veidi lisavalgust, kuna päevad on lühikesed. Idandid saavad valmis veidi kiiremini – näiteks läheb mungoa idanditega vaid 3 päeva, kui nad on juba valmis söömiseks. Kiiremad võrsed saavad söömisvalmis 6-7 päevaga ja lisavad mõnusa annuse tervislikkust meie toidule.

Meie e-poes on olemas lai valik maheseemneid, mis on just idandamiseks ja võrste kasvtamiseks mõeldud. Samuti on võimalik soetada Pärnumaal toodetud biomulda, milles on võrsete kasvatuseks vajalikud toitained. Võid soetada alustamiseks ka terve komplekti.

Seemnete tutvustuse juures on olemas kasvatamise õpetus ja iga toimekese kasulikud omadused. Kui Sul tekib küsimusi, siis saada need meie emailile ja me vastame hea meelega!