fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Võrsed on köögiviljade ja maitseainete väikesed mirkokasvud. Neis on 4-40 korda rohkem toitaineid, kui täiskasvanud taimedes. Seega võib julgelt öelda, et võrsed on toitaineid täis superkangelased.

Uuringud näitavad, et mikrovõrsetel on kõrge antioksüdantide sisaldus, mis tähendab, et need võivad aidata ennetada paljusid haigusi. Samuti võivad need olla abiks kehakaalu langetamisel, nii vaimse kui ka füüsilise tervise ja heaolu parandamisel.

Huvitav on see, et enamus võrseid pakivad oma pisikestesse lehtedesse ja vartesse rohkem toitaineid kui täiskasvanud taimed.

Näiteks punase kapsa võrsetes oli C-vitamiini kontsentratsioon kõige suurem – kuus korda rohkem kui küpses kapsas. Samuti on selles 40 korda rohkem E-vitamiini, kui suuremates taimedes. Punase kapsa, amaranti ja rohelise redise võrsetes oli kõrgeim C-vitamiini, K-vitamiini ja E-vitamiini kontsentratsioon. Koriandri võrsed on võitjad karotenoidide luteiini ja beetakaroteeni osas. See on vaid väike osa võrsetest ja nende headest omadustest. Mida see aga tähendab? See tähendab seda, et väikestest superkangelastest saab rohkem kasulikke aineid, kui neist kasvavatest täiskasvanud taimedest.

Näiteks on leitud, et luteiin avaldab mõju silmade tervisele. Beetakaroteen võib aidata vähktõve ennetamisel. Kõik karotenoidid on antioksüdandid, mis mängivad rolli üldise tervise säilitamisel ja parandamisel, immuunsüsteemi tugevdamisel ja vananemisega seotud krooniliste haiguste edasilükkamisel. Kui Sulle maitsevad köögiviljad, siis ei peaks olema raske lisada oma toitumisse ka mikrovõrseid.

Võrseid võib leida erinevate toidupoodide lettidelt. Neil on aga väga väike säilivusaeg. Kui võrsed on lõigatud, siis on parim süüa need 3-5 päeva jooksul peale lõikamist. Mõned, näiteks päevalill, säilivad külmkapis ka kauem.

Kui poelettidelt leitavad võrsed võivad olla oma säilivusaja lõpukorral, siis on võimalus võrseid ise kodus kasvatada. Lihtsaks teeb asja ka see, et võrsed ei kasva väga kaua. Kiiremad neist valmivad aknalaual juba 6-7 päevaga. Kodus kasvatades on Sul võimalik võrseid lõigata just sel hetkel, kui toit saab valmis – värsekelt. Meie e-poest leiad valiku maheseemneid, mida oma koduaknal mulda pista.