fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Talv on täies hoos! Kel oma väike aialapp või mõnus maakodu, saab juba mõne kuu pärast lihtsa vaevaga redised mulda sopsata. Redis ei ole õnneks ka mingi väga habras taimeke ja kannatab veidi külmemat ilma.

Talvel pakub ka kaubandus meile rediseid, mis annavad kevade maitse. Poe redised võivad olla aga küllalti kurva välimusega, veidi lapilised ja kuivanud.

Kasvata mikrotaimed ise!

Tegelikult on kevade ootusele ja poest redise ostmisele veel üks võimalus. Poe redistest on see kohe kindlasti värskem. Redist saab väga lihtsalt idandada. Tema idanemisaeg on ainult 3-4 päeva. Mis kõige vingem, redise idandid on väga tervislikud! Samuti on redise seemned eriti kiire kasvuga võrsete kasvatamisel. Vaid 6-7 päevaga on Sul võimalik mullal kasvatatud seemnetest lõigata endale krõmpsuvaid ja vürtsikaid võrseid.

Neid on küll mitemeid erinevaid sorte ja nende maitsed veidi varieeruvad. Aga kõigil neil on veidi vähem või rohkem vürstikas maitse. 250 milliliitris redise idandites on vaid 16 kalorit, aga palju vitamiine ja mineraalaineid. Redise mikrotaimed sisaldavad suures koguses valku, vitamiine A, B₁, B₂, C, E ja K. Täiskasvanud taimega võrreldes sisaldavad idandid mitu korda rohkem magneesiumi, samuti rauda, ​​kaaliumi, kaltsiumi, naatriumi, fosforit ja tsinki. C-vitamiin võimaldab raua ja kaltsiumi paremat imendumist. Redise idandid ja võrsed on antibakteriaalse, viirusevastase, detoksifitseeriva, rögalahtistava toimega. Need soodustavad seedimist, on verd vedeldavad toimega ning ennetavad aneemiat, osteoporoosi ning on südame- ja vereringehaiguste vastu.

Mis selle kõige juures veel kõige parem on – neid saab idandada ja võrseteks kasvatada aasta läbi! Pole vaja kevadet oodata 😀

Meie e-poes on müügil kolme erineva sordi seemneid:

  1. Daikon – Heal lapsel mitu nime. Seda kutsutakse ka Jaapani rediseks, Hiina rediseks, talverediseks, jne. Tegelikult on see redis, mis suure taimena kasvatab endale alla pika valge juure. Idandina on ta heleroheline ja võrsena valge varre ja roheliste lehtedena. Tema on redistest kõige mahedama maitsega.
  2. China Rose on redis, millel on roosa vars ja rohelised lehed. Tema vili täiskasvanuna on tumeroosa ja samuti pikk. Maitselt vürtsikas, paneb mõnusalt suu õhetama!
  3. Vulcano red on tumepunane või pigem lillakate idanditega ning lillade võrsetega vürtsikas redis. Ta on võrsete kasvult veidi madalam, kui teised. Täisasvanud taime vili on tumepunane.