fbpx

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

Kõikide üle 40 € tellimuste puhul on pakiautomaadiga saatmine tasuta!

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Peedi võrsetel on fuksiaroosa vars. Toon võib erineda erinevate peedisortide puhul, Plantose e-poe seemnetest kasvavad erksa roosa värvusega võrsed.

Peet on nagu väike printsess, kes lööb toidu oma imelise värviga särama. Natuke on ta printsess ka kasvatamisel. Veidi rohkem armastust ja tähelepanu ja peedi võrsed sirguvad mullast imeliselt.

TOITAINED

Nagu ka teised mikrotaimed, on peedi võrsetes peidus rohkem toitaineid, kui täiskasvanud taimedes. Peedis on A-, B-, C-, E- ja K-vitamiine, kaltsiumi, ​​rauda, magneesiumi, fosforit, kaaliumi ja tsinki. Neis leidub ka karoteeni, klorofülli ja aminohappeid. Peedi võrsed sisaldavad rohkelt antioksüdante ning neil on põletikuvastased ja detoksilised omadused. Peedi mikrotaimede tarvitamine võib aidata vähendada insuldi ja südamehaigustesse haigestumise riski.

KASVATAMINE

Peedi seemneid võib aga ei pea leotama. Oleme oma peedikasvatamise praktika jooksul saanud aru, et peet idaneb paremini, kui talle õrn mullakiht peale panna. Kui enamus seemneid hakkavad mulla peal imeliselt kasvama, siis peediseemned arenevad paremini õhukese mullakihi all. Ära palju seda peale pane, umbes 1cm kiht on küll. Seetõttu soovitamegi peedi puhul ikka biomulda kasutada. Kanepimatil need väga hästi kasvada ei taha.

Seejärel niisuta mulda ja kata need kinni – näiteks taldrikuga. Jäta nad kohe päris mitmeks päevaks pimedusse. Peet, erinevalt teistest taimedest ei vaja ega taha palju vett. Pigem tuleks muld hoida kuivemapoolsem, kui niiske.

Peedi esimesi väikseid võrseid võid Sa näha alles 7-10 päeva pärast. Seejärel võid nad pimedast välja võtta ja neile valgust näidata. Eriti pirtsakas on peedivõrse niiskuse suhtes siis, kui ta mullast nina välja pistab. Ära teda üle kasta, siis viskab peedivõrse ennast pikali ja sirgu ta paraku enam tõusta ei taha. Siis ei jää Sul muud üle, kui uued seemned mulla alla pista.

Kui võrse juba kasvab, siis pritsi teda õrnalt veepihustiga. Kui Sul on aukudega kasvatuspott, siis kasta neid altpoolt.

Meie kogemuse põhjal peaks peedivõrsed olema valmis 18-21 päeva pärast. Need on veidi pikema kasvutsükliga, kui teised võrsed (brokoli, redis, puanne kapsas, jne.), aga kindlasti väärt ootamist. Kui peedi seemnekest jääb lehe külge, siis korja see enne söömist ära. Need ei maitse hästi.

Peedi võrsed on imelised iga toidu peal – olgu see võileib, salat, pearoog või magustoit. Tema veidi karge ja mahlane maitse täiustab iga ampsu.